[Dev] OCP - Clamp Launcher system

clamp

New Member
Joined
Oct 30, 2008
Messages
284
Reaction score
145
чудих се чудих се.. и реших да направя ново поколение launcher-и.. с доста екстри и доста по-разчупен дизайн..,за сега съм готов с доста от опцийте.. както и функцийте на Launcher-a..,но пускам тази тема отностно дизайна !! трябва ми човек който да предложи готин дизайн за launcher.. да не е много натрупан по-семпъл..,но готин.. с добри извивки.. чупки.. абе нещо по.. така сещате се.. та.. чакам предложения за дизайна..

Launcher-a в момента е готов около 30-40% ^
по-късно ще постна всички опций който има и.. ще има (мисля ИП и подобни неща да са в самия Launcher с цел да може да се създава за всеки един индивидуален уникален .. модел..,а и да не се краде.. от всички (ще поддържа и няколко езика !),абе добре е замислен,но си чакам дизайна !

какво ще поддържа Launcher-a :
1 - естетически вид ! може да е вграден в някоя картинка (рендер) директно от му..(по...засукано)
2 - показва статуса на сървъра Он/офф
3 - поддръжка на 2-3 езика (с опция за смяната им)
4 - като го отвориш (ако е на прозорец..) зарежда уеб сайта директно по цялата големина на прозореца като показва и статус бар на заредената страница (като на интернет експлорер)
5 - опция за затваряне на клиента ^^
6 - Sound on/off
7 - Music on/off
8 - User (да го напишете 1 път..)
9 - Дълбочина на цветовете.. 16/24/32 Бита
10 - резолюция 1024*768 800*600 1280*1024
11 - Window mode.. on/off
12 - Start Game (ако имате няколко сървъра тук мога в под менюта.. да ги изкарва.. кой да ви зареди.. например hard, medium, low... )
13 - вграден Auto clicker on/off
14 - Client UPDATE ! (спрямо Уеб-а ъпдейтва, а не connectserver-a..)
15 - WebBrowser (вграден отваря го отделно малко Browser-че за бързо прелистване на сайта на сървъра..с доста опцийки .. и доста изчистен)
16 - About (мястото ми за изява)
17 - BUGREPORT (да репортват директно бъгове...на сървъра)
18 - Guide - как работят някой неща на Launcher-a..
19 - VOTE FOR US !! да гласуват за сървъра директно от Launcher-a
20 - замислил съм още доста неща... от типа на вградена Antihack система в самия Launcher...и много други ! може и радио плеър вграден? кой знае ^ ако слушате радио докато играете ^^^^....
 
Last edited:
Launcher-a определено ще има защита !!
давам пример:
пускате го и първото нещо което той прави е.. сканира дадения адрес за нов ъпдейт на базата на файловете в папката ! на дадения адрес има файл в който са описани: ип,сериал,оффсетите им..версията на ъпдейта.. вградена система нещо като CheckSum.. и ако има промени във вашия маин.. ще свали новия..! като всеки пък Launcher-a проверява вашия маин .. да не е модифициран.. и един куп работи който ми е сложно да ви ги обясня на този момент.. общо взето Ъпдейти ще прави на базата на дадената информация в 1 файлче на посочен адрес..!, а не на Connectserver-a.. ако има нов ъпдейт.. сваля го инсталира го.. и тогава позволява да стартирате играта
 
psdproject17.png


ето един примерен дизайн от мене, ако ти харесва можеш да пишеш на пм да измислим друго
 
bug reporta от системата на =Master= ли ще слагаш ? я обесни ми това каква идея ти е възникнала в главицата
 
ТЕМАТА Е ПОЧИСТЕНА !

сега ще дам ПОДРОБЕН ПРИМЕР отностно какво ми трябва !

това е писано до някой Юзери проявили интерес: "
ще ти дам 1 пример.. първо свали това на Resistant !
http://4storing.com/cuat0c/bad041d25291080f7f355b352baf0f45.html
разгледай го .. и прочети сега какво съм му писал на него отностно тези работи:

"
значи понеже стана каша сега ще ти пратя какво точно ми трябва:
1-во цялостен външен вид ! без бутоните ! само бутони да няма всичко останало да е там т.е плътна рамка ето давам ти пример с този:
http://img32.imageshack.us/my.php?image=mainbackground.png (от тук земи и дължината на двата бара за Автоматичен ЪПДЕЙТ ! както виждаш е добре изчистено ,няма го даже Х-счето горе в ъгъла понеже е бутонче
2-ро всички бутони ! Тези който си ми пратил сега + 1 бутон Tools вмъкни някъде по формата.. можеби над options .. да е някъв по тънък и толкова голяма по дължина като другите прибави и по ОЩЕ 1 бутон от всички с различен цвят.. за да отбелязва когато си щракнал на нещо (т.е всеки бутон да го има по 3-пъти с различни цветове в момента ги има по 2-пъти !) като гледам сегашните зелен отенък за 3-тия вариянт ще е супер ! (МОИТЕ ПЕРДПОЧИТАНИЯ ЗА БУТОНИ СА: Game Start, Settings , Tools, About (WebSite,Forum.. евентуално.. нещо такова)
3-то може да направиш барчета който да показват статуса на ъпдейта..(което се пълни) (т.е сещаш се.. ) ето ти пример какви са по големина и цвят на горния пример който ти дадох :
http://img32.imageshack.us/my.php?image=progbar1.png това е и големината.. останалото ще го доуточним ,но за сега ми трябва цялата форма + бутоните вмъкни над лентата с бутоните лентата за ъпдейт ! и.. това е за сега.. другото меню - после"

това е цитат + малка редакция !

който мисли, че може да се справи.. чакам ЛС или тук ! (хубаво е преди да тръгне да прави нещо да говори с мен.. за да не се преправя всичко.. или пък друго..)
 
Имам много добър дизайн и мисля, че ще се хареса пишете ми ;] Skype : "machev3"
 
не ми трябва "имам" а "направил съм" понеже искам някой по различни неща от.. нормалните лаунчъри.. и "скайп"... пиши ми тук или на лс.. най-малко покажи какво е това което имаш..
 
трябват ми неща който вие сте направили защото искам някой по-специфични неща и на готов псд файл няма как да ги попълня, това иначе изглежда доста малко ... и.. не изглежда особенно добре ;(
 
ще върви като има дизайн...
 
че неможе ли да видиш web-tourist форума има много фотошопери да напраят нещо
 
нищо ново няма под слънцето.. маи-маи.. един вика аз се захващам друг днес имам свободно време.., а резултатите = 0 (няма)
 
@resistant е предложил доста стабилен дизайн. :)
 
който не е негов..,не може да развие промени и нагласи по мойте виждания !,ако беше негов авторски одавна да има развитие..,но аз съм описал какви бутони горе-долу ми трябват и с какво разположение..
 

Similar threads