[Question] Php програмен език?

Status
Not open for further replies.

Shaker

Active Member
Joined
Aug 19, 2008
Messages
611
Reaction score
145
Според повечето хора от тук PHP е програмен език,но сега ще ви докажа, че не е.

PHP е скриптов език със синтаксис базиран на C и отчасти Perl.

Език за програмиране се нарича съвкупност от семантични конструкции и синтактични правила наподобяваща човешкия език, която се използва за представяне на алгоритми във форма, удобна за обработка от компютър.

Алгоритъм, написан на език за програмиране, се нарича компютърна програма. Хората, които се занимават с писането на програми, се наричат програмисти.

Програмен език е този които се превежда до процесорен код или машинен код,тези езици контрулират процесора директно.

Това са assembler, C, C++, C#, JAVA за desktop приложения и други.

Програмоподобни са тези които можеш да правиш това което и на програмните,но не контролират процесора директно,а с допълне към нещо друго - програма или друго.

Някой хора не правят разлика между език за програмиране и скриптов език.

New: PHP e скриптов сървърен език,които най-вече се ползва за обработка на формулири.



Въпроси:

От кога сайтовете са "компютърни програми"?
Как ще накрате PHP да контролира процесора ви директно без допълнения?

New:В PHP има ли оператор overloading?
New:Как ще конвентирате binary data на Uint32 в стринг?


--------------------

Тези които се смяха,сега аз ще им се смея.
Последния се смее най-добре.

Поздрави,Shaker

 
Last edited:
Credits:Shaker това ли да напиша?Всичко е писано от мен с изключение на 2-3 изречения,които съм ги написал с свой думи.Това,че вие тея неща не ги знаете,не значи,че трябва да плюете.
Темата ще се допълва и обновява в последствие!
Чакам отговори на въпросите които съм написал в темата.
Най-вече от root & clamp.
 
Credits:Shaker това ли да напиша?Всичко е писано от мен с изключение на 2-3 изречения,които съм ги написал с свой думи.Това,че вие тея неща не ги знаете,не значи,че трябва да плюете.
Темата ще се допълва и обновява в последствие!
Чакам отговори на въпросите които съм написал в темата.
Най-вече от root & clamp.
Всички изречения като ги напишеш в google и излизат в други саитове без никва разлика,yea ти ги мислиш (rofl)
 
е има ли смисъл да се хабиме за нищо. каза ти се неколкократно как стоят нещата и че повече няма да се занимаваме с болните ти фантазии !!!
 
  • Like
Reactions: DarkMaster
хората, които се занимават с писането на програми, се наричат програмисти.
a защо и хората които пишат сайтове се наричат програмисти? :)
 
Last edited:
хахахаха в google можеш да намериш всичко нали :D: и не му е тука мястото да пускаш такива теми
 
Какво се опитваш да постигнеш с тази тема? Да се докажеш, че можеш да четеш от wikipedia ли? Да докажеш че си се научил да боравиш с google? Или какво да продължаваш да се заяждаш?
 
Какво се опитваш да постигнеш с тази тема? Да се докажеш, че можеш да четеш от wikipedia ли? Да докажеш че си се научил да боравиш с google? Или какво да продължаваш да се заяждаш?
Yea The same (rofl)
 
какво се опитваш да постигнеш с тази тема? да се докажеш, че можеш да четеш от wikipedia ли? да докажеш че си се научил да боравиш с google? или какво да продължаваш да се заяждаш?

ама обра 10х-четата :d
 
Той добре чете wikipedia но явно не осмисля написаното. Темата има за цел да докаже че черното е бяло на мен и clamp :)
 
Тези уж доказателства за това че php-то не е програмен език, всъщност доказват точно обратното... ^^
Тези алгоритми могат да се представят и под формата на php (вярно за някои се изискват допълнения), но пак се води php...
Не сме били програмисти, а "скриптъори", ей! :D
 
Какво се опитваш да постигнеш с тази тема? Да се докажеш, че можеш да четеш от wikipedia ли? Да докажеш че си се научил да боравиш с google? Или какво да продължаваш да се заяждаш?

В wikipedia има супер много грешна информация.Много критикувате РАЗБИРАЧИ,но за това съм дал въпроси.Които ми ги отговори да ме критикува колкото иска..
Скоро ще пусна и нови въпроси.
По логиката на oveRLuckEd за google и wikipedia излизате вие грешните.И знаете ли защо?Защото всеки ламер като вас(с малки изключения)пише това което знае той,без значение дали е вярно или не.И за това винаги няма да знаете нищо!google е търсачка,но никъде не пише, че дава вярна информация.wikipedia е сайт с много информация,но не всичката е вярна,за това има място където да пишеш ако намериш нещо което не е вярно!
Така,че ламери,не критикувайте с наученото от google!
Може и аз да греша,но когато сгреша си признавам,а не се правя на сляп като нашия професор clamp!

Protect,провери пак с google дали има абсолиутно всичко което го пише в темата или са 1 или 2 изречения?Че аз нещо не видях всичко?
 
В wikipedia има супер много грешна информация.Много критикувате РАЗБИРАЧИ,но за това съм дал въпроси.Които ми ги отговори да ме критикува колкото иска..
Скоро ще пусна и нови въпроси.
По логиката на oveRLuckEd за google и wikipedia излизате вие грешните.И знаете ли защо?Защото всеки ламер като вас(с малки изключения)пише това което знае той,без значение дали е вярно или не.И за това винаги няма да знаете нищо!google е търсачка,но никъде не пише, че дава вярна информация.wikipedia е сайт с много информация,но не всичката е вярна,за това има място където да пишеш ако намериш нещо което не е вярно!
Така,че ламери,не критикувайте с наученото от google!
Може и аз да греша,но когато сгреша си признавам,а не се правя на сляп като нашия професор clamp!

Protect,провери пак с google дали има абсолиутно всичко което го пише в темата или са 1 или 2 изречения?Че аз нещо не видях всичко?

:D: професоре... никой не е казал че всичко в интернет е вярно, ти изкара че всичко написано в wikipedia и всичко което излиза в търсачката на google е грешно и че само тебе трябва да гледаме и слушаме...
 
няма смисъл много от темата.... дори и да си прав (немога да споря) пак ще направят нещо за да те направят "седнал" ... то си го пише ... с админ неможе да се спори ^^
 
няма смисъл много от темата.... дори и да си прав (немога да споря) пак ще направят нещо за да те направят "седнал" ... то си го пише ... с админ неможе да се спори ^^

1 вид е така,но от темата има смисъл,стига да не пишат ламери като някой хора(да не казвам имена)
Всички си мислят,че знаят всичко.Но google,wikipedia и т.н. не дават винаги вярна информация.
Отидете да четете в официалните сайтове и тогава ми спорете.
Целта на темата е,да докажа каква част от тези който се мислят за разбирачи не знаят нищо.Мен не ми пука мнението от някой за нещо за което съм 99% сигурен, че е така.
Но на някой хора май им пука,и се чудят как да изкритикуват с нещо което не са прочели правилно.
Така де..
Правете си изводи..
Всеки се чуди как да изкритикува някой.
Аз критикувам и то много,но не пиша пълни измислици неща в стил на някой "наркоман" който е влязал в монитора си,и се мисли за незнам си къф.
Ако някой иска да си направи труда да изчете всички коментари и да се опита да докаже това с което някой ме е критикувал да го направи.
Чакам.
 
пф... според мен не е програмен език, то си идва от името...
програмен идва от програма.
уебовете не са програми...
или греша ?
тези който пишат на езици за сайтове до колкото знаме се наричат кодери.
тези който пишат на езици за програми се наричат програмисти или кодери.
 
  • Like
Reactions: Shaker
Абе има много тъпи хора на този свят, php е скриптов език... c++ или pascal можем да кажем че е програмен.
 
  • Like
Reactions: Shaker
ех малчо малчо... казах ти няма страшно един ден ще ти се избистри мозъчето ще пораснеш и ще знаеш повече.., а сега разбирам те.. удря те жилката за всичкознание :) както искаш го наричай това пхп.. няма какво да споря с теб повече :)
 
ех малчо малчо... казах ти няма страшно един ден ще ти се избистри мозъчето ще пораснеш и ще знаеш повече.., а сега разбирам те.. удря те жилката за всичкознание :) както искаш го наричай това пхп.. няма какво да споря с теб повече :)
мисля,че успях да ти докажа,че си в грешка :) можем да спираме спора,но темата е добре да я оставим и да пъхаме още информация,че да не се залъгват и други хора :)
 
Status
Not open for further replies.