[Dev] MuOnline Offline Panel/Editor

^TheLast^

Active Member
Joined
Jan 13, 2010
Messages
332
Reaction score
231
Здравейте колеги, съфорумници!

Преди няколко дни ми хрумна една идейка и почнах да си я разработвам, но днес реших да спра защото не съм убеден до колко ще се използва. За това реших да постна една темичка и да видим дали ще има желание.

Каква е концепцията ?! :

Application през който да можеш да разместваш нещата от героя и инвентара си, сандъка и така нататък. Зен трансфер и тем подобни. Маркет система, аукцион и така нататък, като админа да избира кои системи да са активни. Модул за добавяне на опции или дигане на левел на предмети, в замяна на кредити или друго ... възможностите са много, сами разбирате :)

Как ще получаваме данните :

Ще разполагате със сървърна програма, която ще служи за връзка към клиентите, на определен от вас порт.

Какво съм направил до момента :

Ще кача снимка да видите, какви съм ги свършил. За момента програмата работи с Hex на сандък. Изображенията са от 1 уебшоп, парсването на самите предмети първоначално го гледах от уеба на Savoy, но се оказа, че мога да го направя доста по-просто и го промених. В момента могат да се разместват предмети в програмата, като проверява къде може да се сложи предмета, както в самата игра и си пренаписва Hex кода при успешно преместване.

Update 1 :

- Item Decode - 100%
- Vault View - 100%
- Server Side - 60%

Update 2 :
Реших проекта да мине във opensource вариант. Качен е в GitHub ето и линка към него : GitHub - vankyy26/MuOnline-Offline-Editor2: Edit your inventory and characters when you are offline. For private servers.

Ще продължа да работя по него и ще обновявам репозиториите. Ако има хора с желание могат да ми помогнат. Проекта се развива на C# .NET 4.0 Client Profile (за да е съвместим с Windows XP). Пиша го на C#, защото е доста по-бърза и лесна работата за GUI на програмата :)

moe1.png

moe2.png


Не се срамувайте и драснете по някой коментар. Може идейки, може критика, кой каквото му е кеф :D

______________________________________________
 
Last edited:
Работил съм с нещо подобно и се страхотно удобство. Ако темата стигне до release, аз ще съм от първите които ще се възползват :)
Адмирации за работата.
 
Предупреждавам, че няма да го Release докато не стане използваемо в реална среда. Ще отнеме известно време, но няма да го зарежа. Възможно е да добавя функционалност и за добавяне на статс и ресване вместо през сайта :)
 
Аз не съм твърде вещ в играта за да преценя доколко ще е използваемо. Но се възхищавам на хора, като теб които отделят от времето, знанията и уменията си за такива проекти и после са готови да ги споделят с другите.
Браво, аз също ще се възползвам от програмката някой ден. Жалко, че не мога да ти помогна в развитието и.
 
  • Like
Reactions: Annoyed
Аз не съм твърде вещ в играта за да преценя доколко ще е използваемо. Но се възхищавам на хора, като теб които отделят от времето, знанията и уменията си за такива проекти и после са готови да ги споделят с другите.
Браво, аз също ще се възползвам от програмката някой ден. Жалко, че не мога да ти помогна в развитието и.

+1 bro
 
Здравейте. Прецених и реших да направя друго. Ще напиша втора програма, която ще седи при сървърът. Ще работи на определен порт, който ще може да се променя и който ще трябва да бъде отворен през firewall. Клиентската програма ще комуникира със сървърната и ще обменят данните, които ще бъдат криптирани (възможно е да ги криптирам чрез алгоритъма на Виженер, със ключ равен на дължината на хекса, като така шифъра ще бъде неразбиваем чрез обикновено проучване, а самият ключ да се декодира чрез битово разместване).
 
  • Like
Reactions: sonnickoo
Update 1 :

- Item Decode - 100%
- Vault View - 100%
- Server Side - 60%

moe1.png

moe2.png
 
  • Like
Reactions: Wikko0
Евала за труда ! Дано да е в помощ на потребителите.
Когато всичко е готово ще пуснеш ли и source, че да може и на мен да ми е от полза ? :D
 
pafa не мога да обещая. Много зависи до каква степен ще реша да го развивам. Все пак ако реша може да го постна. Така и така тука като гледам, няма много желаещи да си пускат сорса, може аз да съм пионер в тая дейност :D
 
Update :
Реших проекта да мине във opensource вариант. Качен е в GitHub ето и линка към него : https://github.com/vankyy26/MuOnline-Offline-Editor2

Ще продължа да работя по него и ще обновявам репозиториите. Ако има хора с желание могат да ми помогнат. Проекта се развива на C# .NET 4.0 Client Profile (за да е съвместим с Windows XP). Пиша го на C#, защото е доста по-бърза и лесна работата за GUI на програмата :)