[Guide] Mobio / настройки за webshop

Gasolincho

Well-Known Member
Joined
May 15, 2008
Messages
683
Reaction score
693
Привет, уважаеми Даркове :)

В този пост ще Ви обясня в няколко стъпки как да си настройте, услугите в Mobio.bg и как да си направите "Webshop" да функционира.

1.1 - Регистрираме се в Mobio.bg / SMS разплащания, микроразплащания чрез SMS

1.2 - Влизаме с акаунта си

1.3 - Избираме опция "SMS плащания »"

1.4 - След това избираме опция "Нова SMS услуга"

1.5 - След това избираме ТИП на услугата (в това обяснение ще изберем: "Известяване за плащане (GET/POST)

1.6 - Избираме "Държава/Цена:" (В случая България / цената и номера си го определяте Вие!)

1.7 - Избираме си "Ключ/Текст:" (това е текстът който потребителите ще изпращат за да ползват Вашата услуга)

1.7.1 - Ако Ключ/Текст се казва "muda"
Пример: pay muda (и акаунта) / Вие записвате само "muda" без "pay"!

1.8 - URL с описание: (това е адресът с описание на Вашата услуга т.е. цена/номер/текст и какво получава клиента.

1.8.2 - Пример ако пътят на описанието Ви е така : http://dagn.net/webshop/smslog.php

1.9 - URL Адрес за уведомяване: Това е отговорът когато даден клиент прати СМС... (готовият скрипт можете да свалите от тази тема "smslog.rar"

2.1 - HTTP Метод: GET

2.2 - IP адрес на сървър: попълвате Вашият IP адрес

2.3 - Връщате се на меню "Услуги" и цъкате на вече добавената услуга

2.4 - Копирате даденият Ви код (4 цифрен) и го въвеждате в smslog.php

2.4.3 - servID: 0000 (това е примерен код)

2.4.4 - Отваряте "smslog.php" намирате ред
Code:
$servID = Тук въведете номерът на Вашата услуга;
и въвеждате Вашият код.

2.4.5 - Пример ако кодът Ви е 0000

Code:
$servID = 0000;

2.5 - Чакате да Ви одобрят услугата :)


3.1 - Влизаме в папката с WebShop'a

3.2 - Отваряме index.php

3.3 - Намираме ред
Code:
</html>';

3.4 - Под него добавяме
Code:
$openfile  = 'C:\smslog.txt';
$handle  = fopen($openfile, "r");
$contents  = fread($handle, filesize($openfile));
$linez  = explode("\n", $contents);
$inarray = count($linez);
$i  = 0;
$givecredits = [COLOR="Blue"]колко кредити да дава на 1 изпратен СМС[/COLOR];
while($i<$inarray) {
 $data=explode('pay [COLOR="Red"]текст/ключ на услугата[/COLOR] ', $linez[$i]);
 $i++;
 mssql_query("exec XCredits '".secure($data[0])."', ".$givecredits.";");
 shoplog("Added ".$givecredits." to <b>".htmlspecialchars(secure($data[0]))."</b> for sending an sms");
}
fopen($openfile, 'w');

3.4.1 - Трябва да се получи
Code:
</html>';

$openfile  = 'C:\smslog.txt';
$handle  = fopen($openfile, "r");
$contents  = fread($handle, filesize($openfile));
$linez  = explode("\n", $contents);
$inarray = count($linez);
$i  = 0;
$givecredits = [COLOR="Red"]500[/COLOR];
while($i<$inarray) {
 $data=explode('pay [COLOR="Blue"]muda[/COLOR] ', $linez[$i]);
 $i++;
 mssql_query("exec XCredits '".secure($data[0])."', ".$givecredits.";");
 shoplog("Added ".$givecredits." to <b>".htmlspecialchars(secure($data[0]))."</b> for sending an sms");
}
fopen($openfile, 'w');
?>

3.6 - Запазвате и затваряте файла и услугата Ви функционира :)


WebShop можете да изтеглите от този раздел ТУК

П.П. Примерите са дадени от MU Dark Angels за да функционират за Вашият сървър трябва да си ги настройте с Вашите данни.

Credits:
smslog.php by Mobio
code in index.php by Savoy
guide by Gasolincho - DarksTeam


Моля уважете труда, и не си преписвайте правата над това обяснение в други форуми! То е написано специално за потребителите на DarksTeam, ако решите да го пускате в други форуми моля използвайте Credits: както са описани тук!

Всеки опит за нарушаване на тези правила води до БАН от форума на съответният нарушител, който е засечен.
 

Attachments

  • smslog.rar
    736 bytes · Views: 625
Last edited:
Ще се разплача. Красота. СПРИ ДА ПРАИШ ТОЛКО ХУБАВИ ТЕМИ ;]

Браво приятел ;)
 
Ще се разплача. Красота. СПРИ ДА ПРАИШ ТОЛКО ХУБАВИ ТЕМИ ;]

Браво приятел ;)

Пффф мани бе човек :) 20 минути си играх да го пиша...
 
  • Like
Reactions: vesichaa and diko
^^

Gasolincho ти си върха човече :59: ... продължавай само така ::p:

Имаш моя респект :drinks_cheers: !!!
 
Мн полезна тема(ама ми трябваше преди 5 дена(нямаше да си бласкам главата))10/10 за темата
 
Евала правя на Gasolincho Само Яки теми пуска.... 10/10
 
просто уникален си.......................................................................................
 
Ето виждате ли че ако е написано както трябва няма да имате проблеми :) едва ли ще се затрудните с такова обяснение или трябва да сте пълен глупак или трябва да сте сляп...
 
Браво Gasolincho добра тема 10/10 :)
 
Аз пък мисля че ако ме има вече повече от 1 път във smslog.txt ще ми даде повече от 500 кредита примерно ако толкова са зададени или другия варянт е ако вече съм поръчал 1 път и то ми е дало 500 примерно а пък аз съм похарчил само 100 трябва да ми останат 400 и ако изпратя пак няма да имам 900 а ще имам отново 500 кредита и ще изгубя цели 400 вие как мислите

ПС. иначе за темата 10/10
 
Аз пък мисля че ако ме има вече повече от 1 път във smslog.txt ще ми даде повече от 500 кредита примерно ако толкова са зададени или другия варянт е ако вече съм поръчал 1 път и то ми е дало 500 примерно а пък аз съм похарчил само 100 трябва да ми останат 400 и ако изпратя пак няма да имам 900 а ще имам отново 500 кредита и ще изгубя цели 400 вие как мислите

ПС. иначе за темата 10/10


Мисля че грешиш... веднага щом влезеш в магазина съдържанието на "smslog.txt" се изтрива :) и няма как да стане такъв бъг.
 
въпевки че вече го тестваx и става няма да споря повече и само още едно нещо ако има двама различни потребителя с smslog.txt първият които влезе
печели другия губи :chuckle:
 
Абе хорица нз, че вапросат изгляжда тап и несмислен!Но Някои нзели как мога да се регна в mobilo.bg смисал нашите нямат собствена фирма, а аз нямам 18 имали начин и какав е???Ако има и някакав друг начин в друг саит за смс плс споделете!Благодаря предварително на Всички!
 
Last edited:
Ако някой може да направи уебшоп като на девилму с кредитите да дават като някой цъкне на линк да ми пише на скайп cs_manqk12