Digital art

Putence

New Member
Joined
Oct 23, 2008
Messages
209
Reaction score
44
Здравейте, даркове. От известно време се занимавам с нещото, наречено "дигитално рисуване". Всъщност това представлява дигитално изобразяване на графики, като може да се използва за оцветяване. Голяма зарибявка е, но не е за нетърпеливите - самата обработка на едно такова изображение отнема около 3-7 часа, а понякога и повече. Работи се главно с таблет, но може и с мишка (много по-бавно и неточно). Та, след като разясних на кратко какво представлява "digital art"-a, мога да ви покажа и едно такова изображение - изцяло оцветено на Photoshop CS3 с помощта само и единствено на мишката ::)

CCF08092009_00001copycopy.jpg


Скицирането ми отне около 2 часа, а оцветяването, светлосенките и фона - 7 часа.
Enjoy, мисля, че се получи добре! ::)
Ако имате такива творби, споделете!
 
кефиш ме много хероин зимаш моето момиче не е проблем но се пак :d
 
ако имаш скенер и ти е свободна ръката (имам предвит да имаш талант) рисувай на хартия от колкото на таблет. много по свободно е . това ми харесва , аз лично преди рисувах но не се усетих как се увлякох по игри и други работи и забравих. ще започна пак :)
 
ако имаш скенер и ти е свободна ръката (имам предвит да имаш талант) рисувай на хартия от колкото на таблет. много по свободно е . това ми харесва , аз лично преди рисувах но не се усетих как се увлякох по игри и други работи и забравих. ще започна пак :)

ами тая картинка по-горе е рисувана на хартия и след това сканирана. нямам таблет все още, но е въпрос на време ;d иначе като нарисуваш нещо интересно, давай го насам да се радваме ::)
 
имаш талант и се надявам да го развиеш :)
 
5/10 .... Много ме съмнява това да е рисувано с таблет... С таблет рисунките изглеждат просто... като истински :) Нооо.... "Digital Art"-а не е за всеки, това е сложен стил...
 
5/10 .... Много ме съмнява това да е рисувано с таблет... С таблет рисунките изглеждат просто... като истински :) Нооо.... "Digital Art"-а не е за всеки, това е сложен стил...

Не съм го рисувала с таблет, напротив - скицирах на ръка (гледах от снимка), сканирах и след това чрез Photoshop оцветих.. + сенки, светлосенки и колонни сенки - всичко чрез PS-а :) Иначе съм запозната с предимствата и лекотата, които предоставя таблета, но никога не съм имала и не мисля да си взимам. И да, прав си - не е за всеки (не съм казала, че мога кой знае какво, просто споделих една идея).. Това ми беше първата по-успешна скица през живота и за това реших да я покажа, като се надявам, че като добия повече опит, ше правя и по-красиви неща. :)
Peace!
 
кефиш ме много хероин зимаш моето момиче не е проблем но се пак :d

хубава тема само това идиотско мнение я грози (нищо лично)
 
като за едно от първите ти дигитални неща смятам че е малко повече от добро, но все пак не се самозабравяй, смятам че ти е ясно, че е почти нищо на фона на това което правят хората. продължиш ли с това ти занимание според мене имаш шансове да станеш един от хората дето правят яки неща.
 
като за едно от първите ти дигитални неща смятам че е малко повече от добро, но все пак не се самозабравяй, смятам че ти е ясно, че е почти нищо на фона на това което правят хората. продължиш ли с това ти занимание според мене имаш шансове да станеш един от хората дето правят яки неща.

много си прав/а, за жалост! ::)
ами.. ще чакаме тоя момент, когато стана по-добра :d само че това са години тренировки. и се пак е по-добре от нищото . .
и такам, давайте и някви ваши неща ако имате, не се стискайте ;д
 
много си прав/а, за жалост! ::)
ами.. ще чакаме тоя момент, когато стана по-добра :d само че това са години тренировки. и се пак е по-добре от нищото . .
и такам, давайте и някви ваши неща ако имате, не се стискайте ;д
прав съм не права да уточня :d ... относно показването и на наши неща имам и аз "рисунки" но не са на хора и тем подобни пък и нямам скенер да ги сканирам, а на снимка не е същото ....
 
38341af03507b7b3.JPG


(nqh) (nqh) не е лесно да си художник (nqh) (nqh)
мисля че е от 5-6 клас това ;)
 
Да "освежа" темата с нещо прясно от тая нощ:

CCF06102009_00000copycopy.jpg


Пак сичко е правено с мишка (без скицата - тя е с моливче и гумичка :D), само фона е от картинка с няколко филтъра :).
 
да "освежа" темата с нещо прясно от тая нощ:

ccf06102009_00000copycopy.jpg


пак сичко е правено с мишка (без скицата - тя е с моливче и гумичка :d), само фона е от картинка с няколко филтъра :).

браво браво много добре ама нещо май гледа на месо а? :d
 
браво браво много добре ама нещо май гледа на месо а? :d

по точно гледа с мъст :d: иначе мн готино става бр бр ;)
 
Супееееееер яки работи праиш.И аз преди време бях започнал но се отказах незам защо