[Help] Сървър на БТК

Stefan

New Member
Joined
Apr 24, 2008
Messages
87
Reaction score
21
Проблема се състои в това ,че само аз мога да играя сървъра си,въпреки че всеки може да отваря сайта ми. Всички портове са отворени. Ето настройките на сървъра ми:

commonserver.cfg - local ip
Ip list- dreamu.sytes.net
data/lang/ - local ip
Connect Server - dreamu.sytes.net
JoinServer- local ip
GameServer - local ip
 
try to put ur no-ip address everywhere at the server configuration
 
i'm with dynamic ip and router,you know,i can't connect to my public ip.

Някой,който е пускал сървър на БТК не може ли да помогне ?
 
Stefan първо провери с реален IP адрес ли си.Провери IP-то после рестартирай модема и виж променя ли се.Ако нямаш реален IP трябва да използваш dyndns.
 
с реален е чети внимателно нали момчето казва че влизат в сайта му но в сървъра не ми провери си внимателно в firewall дали не си блокнал нещо грешно и си погледни внимателно на линк 4 и 8 дали правялно си заменил ип-то
 
Трябва да си отвориш портовете за съръвъра от модема ;) Напиши на адрес в Internet Explorer 192.168.1.1 ще ти поиска име и парола .. виж модема(рутера) какъв модел е и потарси в Google името и параолата на твоя модем(рутер) като влезеш ще видиш има да си добавяш портове които изкаш да бъдат отворени :)
 
Да щом влизат в сайта значи порт 80 е добре.Щом може да влиза локално значи и сървъра е добре.Ами провери дали си пренасочил всички портове към ip на сървъра.
 
:D :D :D (rofl) (rofl) (rofl) Как да не се смее човек с такива коментари (rofl)

DarkMaster си го е написал точно и ясно как се прави:

Go in Control Panel
Click ADD Hardware

Click Next

Select I have already connected the hardware and click next

Select Add new hardware device and click next

Select install the hardware that i manually select from a list(Advanced)and click next

Select Network Adapters and click next

Select Microsoft Loopback Adapter click next , again click next and Finish



Now enter My IP and there it is your global ip , note it somewhere because you will need it.
Go in Control Panel

Double click Network Connections

You will see a Area Connection , at me it's Area Connection 2 , at yyou will be 2 , 3 , 4 etc.

Right Click , Proprietes

Click Internet Protocol and then click Proprietes

Select Use The Folloing Ip Adress and do like so:
at ip adress put your global ip.At Subnet Mask put 255.255.255.0 and at Default Geteway put your local ip (you can find it in Start>Run>cmd>ipconfig).

Now the ip's in MuServer:
D:\MuServer\CS - change all with your global ip (My IP)
D:\MuServer\Data : -IpList : ip global
D:\MuServer\Data commonserver - there are 3 ip's u change all of them with your local ip
D:\MuServer\Data\lang\Chs\Commonloc ip local
D:\MuServer\Data\lang\Kor\Commonloc ip local
D:\MuServer\Data\lang\vtm\Commonloc ip local
D:\MuServer\RankingServer\svconfig - your SQL Pass
D:\MuServer\EventServer\DATA\svconfig - your SQL Pass

If u use the links change the ip from your 4 and 8 link with your local ip
If u use MuServerStartup go in Configurations and change all the ip's with your local ip


Now we need to open some ports go PortForward.com - Free Help Setting up Your Router or Firewall you will see a games list , search mu online , click on it , then you chose what router do you have and look at the pics , you will succed 100% , you will need to open this ports for MuOnline 55901 and 44405

Credits: Cobalt
 
най лесно може да го направиш от самия портал на бтк адсл
http://my.contact.bg/ въвеждаш си името и паролата която ти е дадена на договора и влизаш , след това даваш на моята мрежа след това
NAPT Настройки и от си отваряш желаните портове успех.
 
Stefane не ги слушай какво ти говорят аз съм на БТК и имам сървър и от личен опит ти казвам как да го направиш
 
Am moje li tam kadeto si pisha global ip da napisha no-ip ?

P.S.Sry za latinicata,ama sum v klub.
 
Чудя се дали не е,защото съм блокнал SQl Server Windows NT ?
 
Стига им до Server=>Server Connect и от там нещо забива и ги диск.Гледал съм 5-6 гайда за да видя дали всичко е точно и,да,всичко е точно...Някакви идеи? Всички портове са отворени.