Проблем с MSSQL 2000

lisichok

New Member
Joined
Jun 14, 2010
Messages
306
Reaction score
35
Днес рестартирах компютъра и MSSQL-а се прецака... Не иска да стартира, седи си "STOPPED", без никакви грешки без нищо... Имате ли идея от какво може да е?
 
Варианти два от мен.

Първи изтекъл лиценз :) пробвай да върнеш датата назад и виж дали ще се стартира.
Втори грешка при инсталиране и да има проблеми сега.
 
за 2000 има ли лиценз?
аз имах подобен проблем и го поправих като му дадох от инстала на SQL-a Repair и попълних информацията с паролата там. Имам предвид че може би грешката при стартиране идва от там че не разпознава User & Password.
 
lisichok намери ме по skype и ми кажи че си ти, да ти кажа как да се оправиш
 
lisichok намери ме по skype и ми кажи че си ти, да ти кажа как да се оправиш

Кажи тука, може да има и други хора с такъв проблем.
 
Станало е така, защото ти е изтекъл лиценза (става средно на всеки 3 месеца). Единствения начин да си запазиш датабазата е да си архивираш .mdf и .ldf файловете - това ти е цялата информация от датабазите. След като ги архивираш триеш SQL и го инсталираш наново точно както си го инсталирал 1вия път. След като го инсталираш създаваш датабазите и ресторваш със някой по-старт backup или най-добре със датабаазите в които няма акаунти (тези които са към файловете). След като направиш това изключваш SQL и резархивирваш архива със старите .mdf и .ldf файлове върху тези които току що си направил (от restore). Включваш SQL и си готов :)
 
Не ми се занимава да преинсталирвам... Той сървъра така или иначe не работи в момента.