[Dev] Превод на МУ [Text.bmd]

GTI

Well-Known Member
Joined
Jan 1, 2011
Messages
1,365
Reaction score
423
Днес реших да почна да превеждам играта на Български език. Ще преведа всичко във [Text.bmg] версията върху която работя е 99b+
 
  • Like
Reactions: j0kera and seeker4
А кой ще ти нагласи main.exe да ти чете кирилицата :D
 
Недей ще си бъгнеш муто.Ще стане на йероглифи...
 
Хах и двамата сте в грешка :p почти на половината превод съм да речем 40% и всичко е перфектно :]
 
  • Like
Reactions: seeker4
Имаш моята подкрепа, от английски на български мога да помогна с превода :) Потърси ме ако ти потрябвам :p
 
Хах и двамата сте в грешка :p почти на половината превод съм да речем 40% и всичко е перфектно :]


Не са в грешка. Не на всички ще го изкарва с български. Който има кирилизатор като FlexType ще му излезне, може би и на тези който са на ОС след Виста... На останалите, 100% няма да го чете.
 
Аз нямам FlexType и ми го изкарва на БГ :D
Абе ще се измисли нещо да го вади на сички БГ :)
 
  • Like
Reactions: seeker4
боже ... обясни ми как може да има такива глупаци...
1. Windows при "Vista" и "7" си има вградена фонетика ( при XP може да се сложи) !!!
2. Всички Windows имат кирилизатор за non-unicode просто трябва да си го настроите на Български !!!
3. Тази глупава програма flextype e просто един излишен боклук, който при натискането на ctrl или което там копче трябва ти сменя езика.
 
На точка 2 имаш предвид Регионалните настройки нали :>
 
  • Like
Reactions: NEMES1S
Само се надявам английският ти да не е "Агилити"....
 
С нов уиндоус съм и там където беше Text.bmd вече го няма и го започнах наново.
Днес ще го кача в форума но няма да е преведен дори и половината.Всекидневно ще обновявам първият пост.
 
Здравейте аз се захванах и преведох цял клиент на 97d+99items на български и ми е напълно ясно,че трябва да се нагласи main.exe да чете кирилица и се питах дали някой му се занимава и естествено ако разбира да ми помогне да го нагласим.
Пращах го на приятели на едни им е на бг,на други им е на китайски(дори и такива с flextype).Ако някой има интерес да ми помогне нека да пише тук или направо във скайп runner_93 !
Мисля,че ще бъде нещо ново и готино :)
 
Last edited:
Най - лесното решение е да направите превода на Латиница и няма да има проблеми (rofl)
 
  • Like
Reactions: darkkingh
Има добър замисъл според мен! Успех на тези който се мъчат да го направят!
 
Аз имах едно време около 90% превод на 97д но.. както всички хубави работи. замина.. барабар със страта машинка