Огромен проблем

Dante

New Member
Joined
Feb 3, 2009
Messages
1,261
Reaction score
178
Значи от вчера насам, след като си пусна компютъра и старт менюто и всичко останало забива.. Проблема е от explorer.exe процеса. Преинсталирах 2 пъти вече, но отново така.. Единствено task manager-а работи.. Някакви идей? :S
 
да и на мене ми са беше случвало преди същото като преинстална уиндоуса и веднага след тва рескам пс-то заради драйвърите и почва да са прецаква, направих следното: изтеглих си антивирусна качих я на флашка и 1вата ми работа след като преинсталнах беше да сложа антивирусната, още преди да съм пуснал нета и т.н. и от тогава насам нямам проблеми
 
Дали няма да стане ако си сложа антивирусната сега?
Edit: Случайно да си с nVidia видео карта?
 
Last edited:
Значи проблема е от видео драйвъра. Махнах го и проблема изчезна, но без драйвър не мога да карам.. Каква антивирусна си сложи ти тогава?
 
Да изтеглих си от там и отново така..
 
Ще пробвам както викаш ти с преинсталация и антивирусната, ако ли не сервиз..
 
За сега уш няма проблеми. Сложих си касперски 2011. Да чукаме на дърво да не излезе отново..
Edit: Ти като си с MSE можеш ли ми каза, какъв е тоя вирус Sality.r/s/q и тн. Постоянно се поевява. Изчиствам всичко и отново. Ако имаш идея как да го махна, целия съм в слух.
 
Last edited:
Kaspersky го отряза тоя вирус като 1 и 2. :D Сега съм с MSE и вече не засича тая мъ*ша. :)
Edit: А някакви идеи, какъв е тоя Parite.B?
 
Last edited:
За сега уш няма проблеми. Сложих си касперски 2011. Да чукаме на дърво да не излезе отново..
Edit: Ти като си с MSE можеш ли ми каза, какъв е тоя вирус Sality.r/s/q и тн. Постоянно се поевява. Изчиствам всичко и отново. Ако имаш идея как да го махна, целия съм в слух.

Форматирай всички дялове на харда иначе няма отърване :D
 
Имам прекалено много ценна информация за цялостно форматиране, а за да я спася ми трябват поне 150-200 гб тоест външен хард. С други думи ми трябва алтернатива.
 
Мен ми се получи подобен проблем когато преинсталирах уин-а със включен "Local area connection" кабел, защото по мрежата имаше некви вируси ...
 
на мен ми се беше случвало нещо от рода.. пускам компа.. зарежда windows излиза едно бяло квадратче в горен ляв ъгъл и до там.. нищо неможе да се направи.. и решението беше формат целия хард.. после имах това Parite или нещо от тоя род.. лепнах го от някакъв client и .. пак формат .. и да го занесеш на сервиз .. мисля, че и там ще ти го форматират
 
А да предложиш някакъв нод лек?
 
Толкоз ти е опита значи.

Слушал съм за Касперски че е много добър.
Панда съм пробвъл и в момента съм с нея нямам никви проблеми.
Препоръчвам я добра е
 
Значи проблема е от видео драйвъра. Махнах го и проблема изчезна, но без драйвър не мога да карам.. Каква антивирусна си сложи ти тогава?

Аз съм с nVIDIA GeForce 7600 GT и не съм имал проблеми....
 
Проблема е оправен! Пълно форматиране и няма вируси вече! :p