[Help] Guild Members Don't Show Up in Website

ReSpEc7

Well-Known Member
Joined
Sep 27, 2008
Messages
1,224
Reaction score
259
Нещо ми се сгъва модула в сайта и вече не знам какво ли опитах и не мога сам да се справя.
Проблема е, че не се показват героите в Гилда в сайта.
Пример: https://muplayring.net/details/guild/4e6f4d65726379/DEFAULT
- Има 25 човека а не изписва, че ги няма ? :D

Плащам скромната сума от 10 USD на човека който успее да ми разреши проблема.
Долу прикачам модула за да видите как изглежда.
 

Attachments

  • guild.rar
    1.5 KB · Views: 7
Направи си един дъмп на $guild защото това което си пуснал ако може да се каже, че изобщо разбирам какво става ти е визуализацията и не знам какво се случва по бизнес логиката и дай какво е изплюл дъмпа. Освен това не виждам нищо защото не съм логнат и предполагам това е супер уеба на муонайнуебс само той може да измисли такава простотия да трябва да си логнат за да видиш ранкинг информация.
 
Last edited:
От файла който си прикачил виждаме само, че $guild['members'] ти е празен array и затова ти показва съобщението за no guild members found. Дай ни файла, който пълни този array и евентуално структура на таблиците ти в SQL, за да видим къде е проблема. Това, което имаме е крайно недостатъчно за да дебъгнем.
PS: Ясно е, че ползваш MuOnlineWebs и Louis Emu s6, но не сме сигурни дали нямаш някакви допълнителни промени, затова не ми се иска да гадаем къде точно е проблема.
 
Last edited:
Да, този файл е в самата тема на уеба, да използвам муонлайн уебс и съм с премиум файловете на луис ъпдейт 24, не мога да разбера от къде взима информацията този файл в темата тъй като всичко което отворя извън нея е криптирано :/
Търсих и дебъг мод да пусна, но не открих такъв.
По-късно ще чака сники на структурите на Датабазите, ако ли не който има желание да се свърже с мен скайп the_best_3
 
Нали ти казах да го дъмпнеш в горния край на файла да стане така:

PHP:
$this->load->view($this->config->config['template'].DS.'view-header');
echo '<pre>';
var_dump($guild);
echo '</pre>';
 
  • Like
Reactions: ReSpEc7
Ето какво изскочи

PHP:
array(6) {
  ["G_Name"]=>
  string(7) "NoMercy"
  ["G_Mark"]=>
  string(128) "31313334343331313133333434333331333333343433333333333334343333333333333434333333333333333333333331333334343333313131333434333131"
  ["G_Score"]=>
  string(6) "258384"
  ["G_Master"]=>
  string(6) "Pharsa"
  ["membercount"]=>
  string(2) "26"
  ["members"]=>
  bool(false)
}
 
Ами варианта е значи или да качиш криптирания файл и да го декриптираме, или да следиш SQL logs, за да видиш каква заявка прави и защо не връща резултат. Ще се свържа малко по-късно с теб по скайп да видим какво можем да направим.
Edit: гледайки старата им кракната версия, ползват това, за да вземат guild members:
PHP:
    public  function GetGuildMembers($guild){
        return $this->db->query_fetch("SELECT "._CLMN_GUILDMEMB_CHAR_." FROM "._TBL_GUILDMEMB_." WHERE "._CLMN_GUILD_NAME_." = :guild",array( ':guild' => $guild ));  
    }
Edit2: видях и също така, че взимат името на guild-a от URL-a и ползват hex2bin за да вземат името на guild-a. В случея който си дал "4e6f4d65726379" == "NoMercy". Има вероятност там, където при теб се ползва функцията за GetGuildMembers да не се конвертира, а да се праща в HEX формат и то да не намира такива резултати.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: ReSpEc7
Идея си нямам какви неща ми пишеш, свържи се с мен по-късно като имаш време да поработим по проблема, така де... който от двамата се свърже няма да го върна стига да го оправим :D
 
писал съм ти в скайп от преди 4 часа. Няма да го следя цял ден да знаеш. Още 1-2 часа ще стоя логнат. Бих ти го написал това в лично съобщение, но си забранил получаването на такива тук
 
  • Like
Reactions: ReSpEc7
това е готиното на този уеб има в предвид, че новите версии на пхп и заявките към SQL-а са кейс сенситив и ако има разлики в имената на таблиците колоните и тн няма да ти даде резултат защото
["membercount"]=>
string(2) "26"
["members"]=>
bool(false)
са предполагам променени имената от сорта на MemberCount as membercount и тн. за това трябва да си намериш каде са ти константите : _TBL_GUILDMEMB_ и да свериш дали правилно са зададени. Това е което може да се направи на този уеб след като е кодиран.
 
друг му беше проблема. Правят едно мн странно query в което има колони в ORDER BY, а ги няма в GROUP BY и MSSQL-a си връща error (затова е null в members). Също липсваше и select на ролята в guild-a. Грозното решение което взех беше да разпиша аз query-то и да го направя така, че да напълня $guild['members'] array-a както го очаква view-то. Опитах се да декодна класа за guild-a, но не успях да намеря безплатни IonCube v10 decoders, затова сметнах за по-лесно просто аз да попълня array-a с моя си заявка, вместо оная счупената (и криптирана) :D
 
  • Like
Reactions: ReSpEc7
Щом сте се оправили е идеално иначе много ми харесва този уеб мисля да си го купя.
 
  • Like
Reactions: ReSpEc7
Ако успееш да се свържеш със Soul прати го и при мен, че нещо няма връзка с него вече, не знам как ще си го купиш :D:
- Благодаря на пафа7а за помощта !