[Dev] [Req] Да направим Web с общи усилия

Кое от изброените неща в полето на потребителското име е най-излишно?


  • Total voters
    29
  • Poll closed .
Status
Not open for further replies.

trepa4a_3

New Member
Joined
Apr 26, 2009
Messages
300
Reaction score
14
Уважаеми потребители, тъй като много от нас се нуждаят от сайт за Mu Online, който е добре структориран и лесен за употреба, всичко да работи и да функционира правилно. Малцина от нас имат желанието да се занимават с Mu Online сайтове, но повечето от нас не искат да се занимават, защото отнема доста време и няма да се оцени техният принос в това което са създали. Това става така, защото няма как да се изкарат пари от това, а само се получава едно „Благодаря” и толкоз. Това няма да е така, защото ще се организира всичко, което е нужно за една много добра печалба! Както викат хората „По дрехите посрещат, по умът изпращат.” Целта на този проект който ще започнем, е да създадем възможно най-добрият сайт за Mu Online, създаден от българите за всички времена. Парите ще дойдат, когато си пуснете сървърът и сложите този сайт. Хората, които са работили по този проект, ще бъде добре да се знаят и да съобщат своята идея, която мислят да предложат, да се обсъди и да се вземе решение.

Моята идея за създаване на сайтът е следната:
Сайтът, да е малък, бърз, семпъл, всичко да работи, да се печелят добри пари от него, да се направи уникален дизайн и да е надежден. Това накратко казано звучи лесно, но за съжаление това не е така. Ще започна с кратък текст, който да насочва хората, какво точно се иска да направят и каквотото могат да създадат. Ще опиша точно каква ми е идеята за този уникален по структората си дизайн и ще стане нещо уникално по рода си произведение на изкуството. Става дума за етапи на създаването на самият уеб, ще го опише с стъпки.

Описание:
Това е самото ядро на сайтът!

Стъпка 1: Започваме да правим системата за регистрация!

Обяснение:
1>Примерно, като се кликне по някакъв начин, да се регистрираш, първо да те препраща при „Правила” на сървърът. Самата структора я знаете, как е горе-доло, но това е доста неефикасно, затова предлагам да бъде направено така, че да се четат в повечето случай правилата. За целта ще трябва да има 2 Бутона, които да представляват, „<<Не съм съгласен!” да е активно, а Бутонът „Съгласен съм!>>” да бъде неактивен, докато не се помести асансъорчето до последният ред на правилата, и не стане активен, и няма да е в неактивен а ще стане активен и ще изглежда по този начин >> „Съглаен съм!>>”, това ще означава че си прочел до някаква степен правилата и ще продължиш с регистрацията. Ако не съ съгласен с правилата, и цъгнеш „<<Не съм сегласен!”, то тогава, предлагам, да те препраща в началната страница, така нареченият “INDEX”.

2>Вече сме в същинската „Регистрация” започваме да правим този модул за регистрация, и е най-важният за самият сайт. Ще ви Опише самата последователност, която следва за структорирането на самата страния.
А) Потребителско име:
1. Да се ограничи броят на символите до 10.
2. Да се забранят някой символи.
3. Да има съвет, с по-малък шрифт, който да подсказва, какво точно се попълва.
4. Да се защити от използването на сркиптове
5. Да следи, дали има интервал.
6. Да забрани използването на десен бутон
7. Да забрани маркирането на това поле(Покрай него, не в него)
8. Да забрани клавишните комбинации Ctrl+A, Ctrl+C, Ctrl+V, Ctrl+S, ако е възможно.
9. Да се забрани кирилицата, и другите азбуки, и да се пише само на латиница.
10. Да има системна информация(Барче) което автоматично да проверява, дали потребителското име е свободно, ако е свободно, да покаже залено „Тикче”, ако е заето, то да покаже червено „Х”.
11. Да се направят минимално синволи 4

Б) Парола:
1. Да се ограничи броят на символите до 10.
2. Да се забранят някой символи.
3. Да има съвет, с по-малък шрифт, който да подсказва, какво точно се попълва.
4. Да се защити от използването на сркиптове
5. Да следи, дали има интервал.
6. Да забрани използването на десен бутон
7. Да забрани маркирането на това поле(Покрай него, не в него)
8. Да забрани клавишните комбинации Ctrl+A, Ctrl+C, Ctrl+V, Ctrl+S, ако е възможно.
9. Да се забрани кирилицата, и другите азбуки, и да се пише само на латиница.
10. Да има системна информация(Барче) което автоматично да проверява, дали паролата е написана правилно, ако е правилно, да покаже залено „Тикче”, ако е заето, то да покаже червено „Х”.
11. Да се направят минимално синволи 4

В) Потвърди паролата
1. Да се ограничи броят на символите до 10.
2. Да се забранят някой символи.
3. Да има съвет, с по-малък шрифт, който да подсказва, какво точно се попълва.
4. Да се защити от използването на сркиптове
5. Да следи, дали има интервал.
6. Да забрани използването на десен бутон
7. Да забрани маркирането на това поле(Покрай него, не в него)
8. Да забрани клавишните комбинации Ctrl+A, Ctrl+C, Ctrl+V, Ctrl+S, ако е възможно.
9. Да се забрани кирилицата, и другите азбуки, и да се пише само на латиница.
10. Да има системна информация(Барче) което автоматично да проверява, дали праролата е преписана правилно, ако е , да покаже залено „Тикче”, ако е заето, то да покаже червено „Х”.
11. Да се направят минимално синволи 4

Г) Имейл
1. Да се ограничи броят на символите до 50.
2. Да се забранят някой символи.
3. Да има съвет, с по-малък шрифт, който да подсказва, какво точно се попълва.
4. Да се защити от използването на сркиптове
5. Да следи, дали има интервал.
6. Да забрани използването на десен бутон
7. Да забрани маркирането на това поле(Покрай него, не в него)
8. Да забрани клавишните комбинации Ctrl+A, Ctrl+C, Ctrl+V, Ctrl+S, ако е възможно.
9. Да се забрани кирилицата, и другите азбуки, и да се пише само на латиница.
10. Да има системна информация(Барче) което автоматично да проверява, дали имейлът е написан правилно и е свободен, ако е , да покаже залено „Тикче”, ако е заето, то да покаже червено „Х”.
11. Да се направят минимално синволи 10

Д) Потвърди Имейл
1. Да се ограничи броят на символите до 50.
2. Да се забранят някой символи.
3. Да има съвет, с по-малък шрифт, който да подсказва, какво точно се попълва.
4. Да се защити от използването на сркиптове
5. Да следи, дали има интервал.
6. Да забрани използването на десен бутон
7. Да забрани маркирането на това поле(Покрай него, не в него)
8. Да забрани клавишните комбинации Ctrl+A, Ctrl+C, Ctrl+V, Ctrl+S, ако е възможно.
9. Да се забрани кирилицата, и другите азбуки, и да се пише само на латиница.
10. Да има системна информация(Барче) което автоматично да проверява, дали имейлът е преписан правилно, ако е , да покаже залено „Тикче”, ако е заето, то да покаже червено „Х”.
11. Да се направят минимално синволи 10

Е) Реферал
1.Трябва да се създаде „Реферал” система
2.Полето на рефералите да е неактивно и да пише кой ти е рефералът!
3.Ако нямаш реферал, и си влязъл в сървърът без такъв, то тогава няма да станеш реферал на никой!
4. Да се забрани всичко, което е свързано с писане в това поле.
5. Да забрани клавишните комбинации Ctrl+A, Ctrl+C, Ctrl+V, Ctrl+S, ако е възможно.
6. Да се забрани десен бутон на мишката в това поле
7. Да забрани маркирането на това поле

Ж)Код от картинката
1. Кодът от картинката да е с 6 символа
2. Да се забранят някой символи.
3. Да има съвет, с по-малък шрифт, който да подсказва, какво точно се попълва.
4. Да се защити от използването на сркиптове
5. Да следи, дали има интервал.
6. Да забрани използването на десен бутон
7. Да забрани маркирането на това поле(Покрай него, не в него)
8. Да забрани клавишните комбинации Ctrl+A, Ctrl+C, Ctrl+V, Ctrl+S, ако е възможно.
9. Да се забрани кирилицата, и другите азбуки, и да се пише само на латиница.
10. Да има системна информация(Барче) което автоматично да проверява, дали кодът е преписан правилно, ако е , да покаже залено „Тикче”, ако е заето, то да покаже червено „Х”.

З)Тикче „Съгласен съм с правилата”
1. Да има системна информация(Барче) което автоматично да проверява, дали е маркирано това боксче, ако е , да покаже залено „Тикче”, ако е заето, то да покаже червено „Х”.
2. Да забрани клавишните комбинации Ctrl+A, Ctrl+C, Ctrl+V, Ctrl+S, ако е възможно.
3. Да се защити от използването на сркиптове
4. Да забрани използването на десен бутон
5. Да забрани маркирането на това поле(Покрай него, не в него)

àКато всички полета се попълнят и всичко покаже „Тикче”, демек че е ОК, да се активира бутонът „Регистрирай!>>”, да стане активен. Трябва да има още един бутон „<<Назад”, но той да си бъде активен, и да се натиска, ако не са прочетени правилата.

И)Бутонът „Регистрирай!>>”
1.Да бъде неактивен
2.Да се активира, когато всичко е ОК!

àКато приключи първата стъпка на регистрацията, трябва да се изпрати имейл, който да ти изпрати линк за потвърждение. Ако не потвърдиш акаунтът си до 24 Часа, той се изтрива автоматично.

àСлед кат свърши и вече сте регистриран, вече ще имате достъп в системата, за да влезете в своят акаунт. Непотвърден акаунт не може да влиза в системата.

àДруго мое предложение е да се направи защита от прокси сърварите, защото ще зачестят злоупотребите с реферал системата.

àДруго мое предложение, е да се създаде Ограничение 1 минута, докат се регистрираш, смисъл след като натиснеш бутонът за потвърждение, ще трябва да изчакаш 1 минута ако не е изтекла през това време. Един вид, следи ип адресът ти, колко време си в страницата и като изтече това време да ти позволи достъп.


Регистрацията е завършена, но къде отидоха отговорите на системата?
А) Потребителско име:
1.Съобщава, че си изпозвал забранен синвол
2.Съобщава, че си изпозвал интервал
3.Съобщава, че не си попълнил нищо
4.Съобщава, че потребителското име е заето

Б) Парола
1.Съобщава, че си изпозвал забранен синвол
2.Съобщава, че си изпозвал интервал
3.Съобщава, че не си попълнил нищо
4.Съобщава, че паролата е твърде кратка

В) Потвърди паролата
1.Съобщава, че си изпозвал забранен синвол
2.Съобщава, че си изпозвал интервал
3.Съобщава, че не си попълнил нищо
4.Съобщава, че паролата е твърде кратка
5.Съобщава, че паролите не съвпадат

Г) Имейл
1.Съобщава, че имейлът е твърде кратък
2.Съобщава, че сте използвал интервал
3.Съобщава че не сте попълнил нищо
4.Съобщава, че използвате забранен синвол.

Д) Потвърди Имейл
1.Съобщава, че имейлът е твърде кратък
2.Съобщава, че сте използвал интервал
3.Съобщава, че не сте попълнил нищо
4.Съобщава че имейлите не съвпадат.

Е) Код от картинката
1.Съобщава че кодът от картинката не е попълнен правилно
2.Съобщава, че сте използвали интервал
3.Съобщава, че

àСлед като сте изпълнили всички условия, ви показва следните съобщения „Вие се регистрирахте успешно! Трябва да потвърдите вашата регистрация, за да стане активна. За да стане актива, моля посетете вашият имейл адрес. Ще получите имейл до няколко минути!”

àСлед като получите имейл, съобщението трябва да бъде следното: „Добре дошли в......., вие се регистрирахте успешно. За да потвърдите вашата регистрация, моля натиснете автоматично генерираният линк от системата по долу......ЛИНК............................///////////////Вие сте реферал на (ИМЕ)....(Ако имате реферал), ако нямате реферал, то тогава да не пише нищо.///////////////////////// Ето така да бъде структорирано съобщението.

àВече сме потвърдили имейлът и вече можем да влезем в системата! Ако до 48 Часа не сме си направили герой в играта, то тогава акаунтът да се изтрива автоматично, и ако сме реферал на някой, да се изтрива от неговият списък с реферали.

àДруго мое предложение да се записва ИП-то на всеки който влиза и се регистрира в системата, проблемът е че ако са локални то как ще се следят тези локални ип-та има ли начин, ако има моя споделете, защото ако се открие този начин, то аз предлагам да има ограничение на регистрациите от 1 ИП, за да не се използват мулти акаунти, за реферал системата.

Това са засега моите предложения за регистрацията. Моля дайте вашите препоръки, които ще бъдат по-добри от моите предложения. Пишете примерно А) „Регистрация” – Потребителско име:
1.Твоето предложение...
И нататък се сещата как се оформя. Това е засега, очаквайте още предложения, за ядрото на сайтът. Това е засега. Приемам всякъкви критики и препоръки, които са по темата и се отнасят за самото формиране на идеята.

ВАЖНО!!!
Темата когато се обновява, тогава ще променям заглавието с допълнителният текст „Update 1,2….” И така, когато има нещо ново и голямо, ще правя така.

Присъединете се към каузата:
За да се присъединиъте, към това начинание, което съм предложил да започнем, и имате желанието да работим заедно и да създадем Уеб с общи усиля, то тогава натиснете бутонът
post_thanks.gif
за да се знае, кой е сериозен и кой не!!!
 
Last edited:

Mephisto

New Member
Joined
Apr 10, 2008
Messages
451
Reaction score
240
не мисля че ей така някои ще тръгне да прави "общ" сайт
 

Arr0gance

Active Member
Joined
May 25, 2009
Messages
912
Reaction score
80
Представям си кредитите на сайта
200 имена отдоло на сайта :D
 

Mephisto

New Member
Joined
Apr 10, 2008
Messages
451
Reaction score
240
като цяло идеята не е лошо от много време чакам/надявам (не че ще го ползвам) да се направи сайт ползващ .tpl и multilang за момента mucore се доближава най-много, но и той куца лошото при тая игра е че всеки иска никои не дава. Пожелавам ти успех с идеята
 
  • Like
Reactions: trepa4a_3

trepa4a_3

New Member
Joined
Apr 26, 2009
Messages
300
Reaction score
14
Идеята е хубава платформа да стане и да е лесна за позване, от всеки. Multilang, и други неща които да са интересни.
 

trepa4a_3

New Member
Joined
Apr 26, 2009
Messages
300
Reaction score
14
Представям си кредитите на сайта
200 имена отдоло на сайта :D

200 Имена няма да са, толкова много хора няма да се наемат. Ако някой се наеме, постепенно ще се направи нещо и ще има уникална структора. Който е навитак да ме намери и преди това да пише защо ме търси, че има всякакви ламери които искат да и правя сървър на Му Онлайн, е то това е работа за 10-15 минути, но за несериозни неща за какво ще ме безпокоите ?
 

killar4eto

Well-Known Member
Joined
Apr 11, 2009
Messages
920
Reaction score
463
Аз съм навит за тази идея, но мисля сами да си направим всичко!
Тоест, вместо ".tpl" ще си направим собствен формат пример: "header.tmp", абе нещо такова ;]
 
  • Like
Reactions: trepa4a_3

Firewallcho

New Member
Joined
Apr 25, 2011
Messages
323
Reaction score
111
И аз съм навит, ще помагам с каквото мога.
Предложение: Предлагам да се саберем хората които имат интерес и желание да се направи такъв уеб във скайп и всеки да направи някък дизайн. След това ще определим кой дизайн е най-хубав и ще работим по него. Разбирасе всички ще вземат участие във преправянето на избрания дизайн за да стане неповторим.
 
  • Like
Reactions: trepa4a_3

Blacko

Active Member
Joined
Sep 18, 2009
Messages
288
Reaction score
113
аз също съм навит даже имам един темплейт който съм направил на html :)
 

lisichok

New Member
Joined
Jun 14, 2010
Messages
306
Reaction score
35
Нищо няма да стане. Проблема на повечето българи е работата в екип, особено пък за такива проекти...
 

pafa7a

Well-Known Member
Joined
Jul 9, 2009
Messages
1,398
Reaction score
814
аз лично съм навит да помогна с каквото мога (не че ще е помогна особено), но просто искам да съм част от групата, която създава материал за останалите потребители, време е и ние да покажем какво сме научили и да направим нещо за форума!
 

ivowe3

Wiki
Joined
Apr 1, 2009
Messages
1,218
Reaction score
1,280
бройте и мен ако мога да бъда полезен с нещо, защото има каде каде по-добри от мен. Мога да помогна с PHP, но не особено много
 
  • Like
Reactions: trepa4a_3

Firewallcho

New Member
Joined
Apr 25, 2011
Messages
323
Reaction score
111
Вижте аржентинците как работят във екип и бият всички. А ние се караме за глупости и не правим нищо. Трябва да сме по-взаимни и със по-добри взаимоотношения за да постигнем нещо трябва да сме единни.
 

Mephisto

New Member
Joined
Apr 10, 2008
Messages
451
Reaction score
240
Нищо няма да стане. Проблема на повечето българи е работата в екип, особено пък за такива проекти...

от личен опит май го знаеш? Аз работя в екип и мога да ти кажа че успешно имам над 5 проекта зад гърба които са на линия и се развиват постепенно и получавам и нови проекти (нито един от тези не е в mu сферата, но и в нея имам 1 успешен). Трябва ви един дизайнер (photoshop), 1 html+css да ви го направи в и един за php (jS ще е в плус)
 

KR373N

Well-Known Member
Joined
May 18, 2008
Messages
1,943
Reaction score
446
от личен опит май го знаеш? Аз работя в екип и мога да ти кажа че успешно имам над 5 проекта зад гърба които са на линия и се развиват постепенно и получавам и нови проекти (нито един от тези не е в mu сферата, но и в нея имам 1 успешен). Трябва ви един дизайнер (photoshop), 1 html+css да ви го направи в и един за php (jS ще е в плус)

значи ни трябва 1 Mephisto и екипа е готов :D
 

Firewallcho

New Member
Joined
Apr 25, 2011
Messages
323
Reaction score
111
Нищо няма да стане. Проблема на повечето българи е работата в екип, особено пък за такива проекти...

Е щом няма да стане нищо закакво изобщо отвори темата?
Щом има желание всичко се постига. Всеки може съвсем малко да помогне и ли да даде някаква идея, все със нещо ще помогне. Сайта не се прави сам, правят го хората които имат желание, а явно във този форум има такива хора. Дори и да ни затрудни нещо ще се допитаме до пи знаещите и пак ще продължим напред, няма да се отказваме като първите обитаци. Затова е екип да работят взаимно!
 
  • Like
Reactions: trepa4a_3

lisichok

New Member
Joined
Jun 14, 2010
Messages
306
Reaction score
35
от личен опит май го знаеш? Аз работя в екип и мога да ти кажа че успешно имам над 5 проекта зад гърба които са на линия и се развиват постепенно и получавам и нови проекти (нито един от тези не е в mu сферата, но и в нея имам 1 успешен). Трябва ви един дизайнер (photoshop), 1 html+css да ви го направи в и един за php (jS ще е в плус)

Аз лично, всичко сам си правя.


Успех. :)
 
Status
Not open for further replies.