[Dev] My new web

hrisiz

Active Member
Joined
Feb 3, 2010
Messages
429
Reaction score
81
GrizisMU ето го сайта готов качен и защитен с каквото се сетих.Искам да пололя, ако може някой да го тества да го хакне по какъвто начин се сети :) всичко имам на flash-ка така, че лесно ще си върна каквото ми трябва .Просто искам да видя може ли да се хакне. Моля който е тествал да каже, ако не е успял, ако е да каже как :) за да го защита :) дори, ако разбирате пробваите през Windows,xampp и както се сетите друго :)

Edit:сайта за тестове на защитата бачка само през деня :S

Edit:10x на човека одобрил темата затова че я е сложил на правилното място и я преименувал с по-добро име :):)
 
Last edited:
  • Like
Reactions: balkanmu
Предполагам със създаването на темата си се подготвил предварително да чуваш и негативни мнения, критики и т.н. за които надявам се, че няма да се сърдиш.

първо...не знам как да го кажа, но и моя сайт не е добър от към дизайн или поне аз не си го харесвам и съм очаквал повече от себе си, но...

Защо черно? Всеки слага черно, графитено сиво, сиво... или пък го прави като дъгата с 10521 цвят-а.
Не смяташ ли, че на места бордърите са много дебели..? Това колко трябва да е 5рх (think)
Вертикално и хоризонтално меню? Защо са ти две...? Според мен си избери едно от тях..
Хоризонталното не е ли с много голям шрифт? и различни бордъри...
Левите менюта са залепени за хедъра и хоризонталното меню, а десните защо слизат по надолу?
Разстоянията ти са... различни между менюта-та..
Хедъра е по-скоро... Няколко неща разбъркани в едно черно поле пък к'вото излезе...
 
  • Like
Reactions: hrisiz
един съвет ако ползваш <table> за layout-а по добре недей пробвай да е с <div> и може като за начало 1 <table> по късно ще ти дам подобен да видиш за какво говора

а за JavaScript ти трябва г/д научи колкото да можеш да боравиш с jQuery
 
  • Like
Reactions: hrisiz
Предполагам със създаването на темата си се подготвил предварително да чуваш и негативни мнения, критики и т.н. за които надявам се, че няма да се сърдиш.

първо...не знам как да го кажа, но и моя сайт не е добър от към дизайн или поне аз не си го харесвам и съм очаквал повече от себе си, но...

Защо черно? Всеки слага черно, графитено сиво, сиво... или пък го прави като дъгата с 10521 цвят-а.
Не смяташ ли, че на места бордърите са много дебели..? Това колко трябва да е 5рх (think)
Вертикално и хоризонтално меню? Защо са ти две...? Според мен си избери едно от тях..
Хоризонталното не е ли с много голям шрифт? и различни бордъри...
Левите менюта са залепени за хедъра и хоризонталното меню, а десните защо слизат по надолу?
Разстоянията ти са... различни между менюта-та..
Хедъра е по-скоро... Няколко неща разбъркани в едно черно поле пък к'вото излезе...

така да видим значи аз си знам че не е добре и затова го качих да видя какви предложения може да дадете :)
ще ги слагам на всеки въпрос отговор като ги номерирам :)
1.Абсолютно си прав, че не е готино черно но какво и друго да сложих не ми се получи по добре :D ще пробвам по начина по които ти предложи :)
2. :D:D за малко , само че това не е border ами рисунки на Paint :D:D но определено ще ги погледна да ги оправя може дори и с border да ги направя сигурно ще се получи по добре :)
3.хмм менютата защо са хмм ддз :D просто така се сетих :D не съм пробвал с едно но ще го пробвам :)
4.след като разбра че не са borders мисля че си отговаряш защо са различни :D:D но ще се постарая да ги изравня :) а големината и на мен ми се стори голяма но така за да хванат целя Header :)
5.значи това за залепеното Login идеята беше първоначално като се цъкне Login и да сваля това надолу с JS само че се оказа че така ми бягат позициите на всичко и затова го оставих така :D се едно Login е заглавието на самата таблица
6. хмм мисля че зададох еднакви разстояния, но нз пак ще видя :)
7. Хедъра наистина не е нещо голямо набързо измислих каквото се сетих на PhotoShop но за пръв път работя с PhotoShop :D но ще се опитам да измисля нещо по добро :)
 
Last edited:
един съвет ако ползваш <table> за layout-а по добре недей пробвай да е с <div> и може като за начало 1 <table> по късно ще ти дам подобен да видиш за какво говора

а за JavaScript ти трябва г/д научи колкото да можеш да боравиш с jQuery

да сайта е в една голяма таблица и затова не съм го дал за демо или като код :D защото разбрах че не трябва да е така и сега започнах да работя по това но всъщност господина ми информационни ми каза че не трябва да е в table но не разбрах защо :D така че ще се радвам да дадеш един пример просто да го видя :) и за JS да за JQuery го научих дори вече свиквам да правя някои елементарни програмки :D
 
Why tables for layout is stupid: problems defined, solutions offered

HTML:
<!DOCTYPE HTML>
<html lang="en-US">
	<head>
		<meta charset="UTF-8">
		<title>Welcome</title>
		<link type="text/css" rel="stylesheet" href="css/styles.css">
		<script type="text/javascript" src="js/myscript.js"></script>
    </head>
    <body>
        <div class="mainBody">
			<div id="header">
				<div class="logo">LOGO</div>
				<div class="topMenu">
					<ul>
						<li><a href="#">Link 1</a></li>
						<li><a href="#">Link 2</a></li>
						<li><a href="#">Link 3</a></li>
						<li><a href="#">Link 4</a></li>
					</ul>
				</div>
			</div>
            <div id="container">
                <div class="boxTitle">Content</div>
                <div class="boxBody">
					<table>
						<tr>
							<td valign="top" class="leftMenu">
								<ul>
									<li class="title">Other Links</li>
									<li><a href="#">Link 1</a></li>
									<li><a href="#">Link 2</a></li>
									<li><a href="#">Link 3</a></li>
									<li><a href="#">Link 4</a></li>
									<li><a href="#">Link 5</a></li>
								</ul>
							</td>
							<td valign="top" class="content">
							
							</td>
						</tr>
					</table>
				</div>
            </div>
            <div id="footer">
                <p>Project start: 03.18.2010</p>
            </div>
        </div>
    </body>
</html>
 
Last edited:
  • Like
Reactions: hrisiz
Бих те посъветвал ако ще си правиш уеб, а не си сигурен в дизайнерските си умения... да потърсиш помощ от някой.

Не всеки успява да направи цялостно уеб и да му се получи добре. За пример.. до колкото съм наблюдавал MeMoS му се получава и с кодовете и с дизайните за което го поздравявам, но аз... може да поназнайвам малко пхп и цсс, но от към photoshop съм 0..

Помни.. не е срамно да потърсиш помощ, да попиташ и т.н.! И с това искам да благодаря на всички които са ми помогнали за моя уеб
 
Бих те посъветвал ако ще си правиш уеб, а не си сигурен в дизайнерските си умения... да потърсиш помощ от някой.

Не всеки успява да направи цялостно уеб и да му се получи добре. За пример.. до колкото съм наблюдавал MeMoS му се получава и с кодовете и с дизайните за което го поздравявам, но аз... може да поназнайвам малко пхп и цсс, но от към photoshop съм 0..

Помни.. не е срамно да потърсиш помощ, да попиташ и т.н.! И с това искам да благодаря на всички които са ми помогнали за моя уеб

да абсолютно си прав и затова питам тук за мнения и предложения.Oт към код се справям, мисля :D, малко PhotoShopa ми бяга и на мен, но този web си го правя само, защото ми е интересно.На тема MuOnline е защото не се сетих за друго което мога после да го направя нещо.Сега този, ако се получи ще го кача в този форум в раздела за MuOnline :), но не търся помощ понеже няма да го пускам за мой сървър или поне не замислям това :D Тоест накратко занимавам се с този web защото ми е инт и да не се получи няма значение :) .Аз и не бързам да го направя малко си играя и с едно друго проектче пак е сайт, но все още е съвсем в началото :) http://78.83.158.151/Game/ там е и това което е засега, но работя по него :) http://78.83.158.151/GrizisGame/
 
Last edited:
да абсолютно си прав и затова питам тук за мнения и предложения.Oт към код се справям, мисля :D, малко PhotoShopa ми бяга и на мен, но този web си го правя само, защото ми е интересно.На тема MuOnline е защото не се сетих за друго което мога после да го направя нещо.Сега този, ако се получи ще го кача в този форум в раздела за MuOnline :), но не търся помощ понеже няма да го пускам за мой сървър или поне не замислям това :D Тоест накратко занимавам се с този web защото ми е инт и да не се получи няма значение :) .Аз и не бързам да го направя малко си играя и с едно друго проектче пак е сайт, но все още е съвсем в началото :) PowerGame

Edit:Моля никой да не се газари че може да hack-ва.Cайта е без защити :)

охх извинявам се.Без да искам съм цъкнал съм Quote, а не Edit :S
 
Last edited:
Аз бих те насърчил само в това твое начинание, ако имаш нужда от помощ ползвай AIWeb Library, което го има качено тук ;] (почти всичко което ти трябва за Му уеб)... Единственото за което те моля е това, никога да не ползваш варианта Copy/Paste/Share. Ако найстина искаш да схванеш PHP,HTML and etc по добре погледни, поправи, нагласи и чак тогава share-ни ;]

PS: Успех!
 
  • Like
Reactions: hrisiz
старият сайт беше много зле от към код и затова направих нов :) с по правилно написан код :D
http://prikachi.com/images/604/5758604n.png дайте мнение :) скоро ще пусна и демото, но сега си играя с някои неща и не е готов.
10х :)

Снимката е направена на монитор с резолюция 1920x1080.Header-a не е мой намерих го в google , а после видях, че EvaWeb 0.2 e с същия.Надявам се, че няма проблем :)
 
Last edited:
тука доста по-добре си се справил, но според мен пак е мрачно малко.. :(
 
тука доста по-добре си се справил, но според мен пак е мрачно малко.. :(

10x :) опитах да го направя по светъл, но BackGround-Color-a ми трябва да си е някакъв по тъмен защото иначе не се получава добре или поне на мен не ми харесва много изпъква а другото се крие.А може би така ти се струва понеже няма много картинки и не е много раздвижен малко е еднообразен, но с PhotoShop съм зле :D по точно аз не мога да си го представя в главата как да изглежда :D и затова не мога да го направя на PhotoShop :S

АКО НЯКОЙ ИМА ИДЕИ ЗА ДИЗАЙН ДА КАЗВА :)
 
Идеи много можеш да намериш :) потърси оригиналност... ;)
 
:) GrizisMU ето го сайта :) искам да помоля , ако може някой да каже как са защитите на самият сайт :) тоест то просто съм защитил $_GET $_POST $_SESSION :D , ако знае какво друго ми трябва да каже :).Aз ако трябва ще си го измисля алгоритъма за защита :D въпроса е, че не знам как се хаква тоест не знам какво да защита :D


Edit:по възможност при теста да не ми триете HDD, защото ми трябва :D
демото е пуснато само през деня понеже е на компа и още правя неща по него :)
 
Last edited:
ЗДР ето едно кодче на сайта направих нещо доста пъти го почвах отначало и ... малко бавно вървят нещата, но вървят(поне така мисля :D ). Бих искал ако някой има десетина минути да разгледа кода и да каже дали вижда проблеми :):) благодаря много :):)


Това не е готов сайт има още доста неща, които ще се правят, но предимно са допълнителни модули :)
Web Bank не работи само го почнах, но нямах време да го довърша :S
 
Last edited:
  • Like
Reactions: enduwe
утре ще го погледна и ще ти дам няколко съвета :)

PS: егати писал съм ти точно 24 часа по късно :D :D :D
 
  • Like
Reactions: hrisiz
GrizisMU ето го сайта готов качен и защитен с каквото се сетих.Искам да пололя, ако може някой да го тества да го хакне както и да е било :) всичко имам на flash така, че лесно ще си върна каквото ми трябва .Просто искам да видя може ли да се хакне. Моля който е тествал да каже, ако не е успял, ако е да каже как :) за да го защита :) дори и да е от Windows,xampp и както се сетите друго :)

Edit:сайта за тестове на защитата бачка само през деня :S
 
Last edited: